آموزش طراحی سایت آموزش ایزو 9001 اخذ ایزو مشاوره ایزو مشاور ایزو شرکت ایزو انواع ایزو گواهینامه ایزو 9001 خرید دوربین عکاسی خرید دوربین خرید لنز عکاسی خرید شارژر دوربین عکاسی خرید باطری دوربین عکاسی خرید کیف دوربین عکاسی خرید رم دوربین عکاسی

سازمان‌ خیریه در ایران و جهان

سازمان خیریه


تا به امروز درباره سازمان خیریه در ایران زیاد شنیده‌ایم. از چگونگی و اهداف شکل‌گیری سازمان تا کمک‌های مردمی و فعالیت‌های داوطلبانه. مرکز خیریه نقش پررنگی در برطرف کردن مشکلات اجتماعی جامعه دارد. نکته اساسی هم همین است که جامعه‌ای رو به پیشرفت می­‌رود که نقش سازمان‌های مردم نهاد مثل مرکز خیریه در آن پررنگ و فعال شود.

سازمان خیریه، فقط یک نام کلی است. پشتوانه اصلی هر خیریه مردمی هستند که از آن حمایت کرده و همانند هر داوطلب و خیر دیگری از وظیفه انسان‌دوستانه و خیرانه خود بی‌تفاوت عبور نکرده‌اند. یک مرکز خیریه در وهله اول حیات خود را به چنین افرادی مدیون است.

سازمان خیریه

هر روز شاهد تاسیس یک سازمان خیریه جدید در کشورها و شهرهای مختلف جهان هستیم. این خود نشان دهنده میل عمومی مردم به انجام کار خیر است. اگرچه این مساله بسیار خوشحال کننده است اما گاهی باید دقت کنیم که در راستای نیل به اهداف، از مسیر مشخص و چشم اندازی که در نظر داشته بودیم، دور نشویم.

بد نیست در اینجا با برخی از قدیمی‌ترین موسسات مردم نهاد مانند موسسه خیریه در جهان آشنا شویم.

سازمان خیریه

در ایران هم هر سازمان خیریه با اهداف مشخصی به سمت جلو و در راستای بهبود یک وضعیت حرکت می‌کند. تهیه جهیزیه، کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد، کمک به کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و … از جمله فعالیت‌های سازمان خیریه نیکوکاران شریف (ویژه ایتام و خانواده‌های نیازمند) می‌باشد.


اخرین اخبارlogo-samandehi